Bitcoin Dolandırıcılık Yöntemleri

Bitcoin’in popüler olması ve yatırımcılara para kazandırmaya başlaması dolandırıcılık olaylarını da beraberinde getirmeye başladı. Özellikle internet ortamında yapılan transfer olduğu için Bitcoin Dolandırıcılık Yöntemleri de buna uygun gelişmeye başladı.

En büyük dolandırıcılık yöntemlerinden birisi sahte bulut madenciliği olarak dikkat çekiyor. Bu dolandırıcılığı yapmaya çalışan sahtekarlar ekipmanları olmadan madencilik yaptığını duyurur ve ilgi çekmeyi hedeflerler. Bu tür sistem kuran dolandırıcılar yüksek kar oranları ile sizin gibi yatırım yapmak isteyen kişileri dolandırmaya çalışır. Bu tarzdaki kişiler sanki ekipmanları varmış gibi satış yaparlar ve dolandırabildikleri kadar kişiyi dolandırırlar.

Sponsor

Exchange siteleri tercih ederken akıllı olmalısınız. 2014 yılında bir site hacklendiğini duyurdu ve kepenkleri kapattı. Siz Exchange sitesi tercihi yaparken her zaman en güvenilir siteyi seçmeye özen gösterin. Bu konuda dikkat etmek büyük bir kaybında önüne geçecektir.

Son sırada ise sizlere en kurnaz olanı anlatmak istiyorum. Phishing denilen dolandırıcılık türü, Exchange siteleri veya online bahis siteleri tarzında sahte siteler üreten dolandırıcılar dikkatli olmayan kullanıcıların hesap bilgilerine ulaşır ve hesaplarını ele geçirirler. Phishing sitelere dikkat etmek ve cüzdanınızın olduğu siteleri iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Dolandırıcılık yöntemlerinin sürekli olarak yenilendiğini ve bu tarz insanların asla durmadığını unutmayın. Hesaplarınızın şifrelerini dönem dönem değiştirmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir